Colts Classic - hosted by Centennial College
October 28-30, 2016
Platinum Division
Pool A: TRC Academy, The Tech Grey, Southwest Academy
Pool B: Lincoln Prep, The Tech Black, Guelph Prep
Pool C: King's Christian, St. Joseph's, Crestwood
Pool D: Bill Crothers Prep, Durham Elite, Oakwood
Gold Division
Pool E: Pickering, Humberview, St. John Paul II
Pool F: Waterdown, JC Richardson, Leacock
Friday October 28th
G1: TRC Academy 74 (Hailey Brown 18) - Southwest Academy 45 (Laurin Moro 11)
G2: King's Christian 52 (Lauren Boers 13) - Crestwood 44 (Shayean Day-Wilson 21)
G3: Bill Crothers Prep 62 (Ciante Downs 12) - Oakwood 23 (Courtni Martin 5)
G4: Lincoln Prep 59 (Kaillie Hall 13) - The Tech Black 51 (Ivana Twumasi 22)
G5: Humberview 51 (IsabellaBelvedere 16) - Pickering 47 (Brianna Breedy 29)
G6: Waterdown 49 (Rachael Benedetti 11) - JC Richardson 31 (Sierra Oliver 10)
G7: King's Christian 57 (Christina Morra 17) - St. Joseph's 41 (Paulla Weekes 16)
G8: TRC Academy 57 (Hailey Brown 21) - The Tech Grey 40 (Jada Nneji 9)
G9: Durham Elite 64 (Tiarra Davis 17) - Bill Crothers Prep 50 (Charlotte Clayton 12)
G10: Lincoln Prep 49 (Brooklyn Johnson 8) - Guelph Prep 12 (Mya Iriah 5)
Saturday October 29th
G11: Pickering 55 (Brianna Breedy 12) - St. John Paul II 26 (Chelsea Torregosa 7)
G12: Leacock 70 (Kiara Leveridge 32) - JC Richardson 50 (Kendra Oliver 15)
G13: St. Joseph's 56 (Paulla Weekes 20) - Crestwood Prep 38 (Shayean Day-Wilson 18)
G14: Durham Elite 64 (Tiarra Davis 14) - Oakwood 33 (Courtni Martin 9)
G15: The Tech Grey 60 (Janika Griffith-Wallace 14) - Southwest Academy 23 (Maggie Denys 12)
G16: The Tech Black 42 (Ivana Twumasi 14) - Guelph Prep 34 (Mya Iriah 14)
G17: Waterdown 44 (Beth Howlett 13) - Leacock 37 (Kiara Leveridge 20)
G18: Humberview 61 (Isabella Belvedere 24) - St. John Paul II 14 (Kayana Shad 6)
G19: Oakwood 42 (Shenel Davis 14) - Guelph 35 (Mackenzie Obermayer 6)
G20: Crestwood Prep 65 (Shayean Day-Wilson 15) - Southwest Academy 57 (Nathalie Martinez 15)
Platinum Division Quarter-finals:
G21: Lincoln Prep 44 (Lauren Rainford 12) - Bill Crothers Prep 34 (Emma McCamus 10)
G22: Durham Elite 63 (Shaina Pellington 12) - The Tech Black 25 (Kia Watt 11)
G23: TRC Academy 65 (Hailey Brown 16) - St. Joseph's 35 (Sydney Fearon 12)
G24: King's Chritian 46 (Laeticia Amihere 16) - The Tech Grey 37 (Jalisa Simon 14)
Sunday October 30th
Gold Division Semi-finals:
G25: Leacock 46 (Onika Leveridge & Kiara Leveridge 19) - Humberview 32 (Andrea Dodig 11)
G26: Pickering 40 (Brianna Breedy 15) - Waterdown 30 (Elise Euale 9)
Platinum Division Semi-finals:
G27: Durham Elite 52 (Julia Chadwick 13) - Lincoln Prep 45 (Hanna Hall 15)
G28: King's Christian 57 (Christina Morra 16) - TRC Academy 43 (Hailey Brown 18)
G29: JC Richardson 31 (Kendra Oliver 15) - St. John Paul II 23 (Serenity Worrell 7)
Gold Division Final: Pickering 55 (Brianna Breedy 17) - Leacock 34 (Kiara Leveridge 21)
Platinum Division Final: Durham Elite 73 (Shaina Pellington 17) - King's Christian 55 (Laeticia Amihere 14)
Platinum Tournament MVP: Shaina Pellington (Durham Elite)
Gold Tournament MVP: Brianna Breedy (Pickering)
Platinum Tournament All-Stars: Tiarra Davis (Durham Elite), Christina Morra (King's Christian), Laeticia Amihere (King's Christian), Aiden Rainford (Lincoln Prep), Hailey Brown (TRC Academy)
October 28-30, 2016
Platinum Division
Pool A: TRC Academy, The Tech Grey, Southwest Academy
Pool B: Lincoln Prep, The Tech Black, Guelph Prep
Pool C: King's Christian, St. Joseph's, Crestwood
Pool D: Bill Crothers Prep, Durham Elite, Oakwood
Gold Division
Pool E: Pickering, Humberview, St. John Paul II
Pool F: Waterdown, JC Richardson, Leacock
Friday October 28th
G1: TRC Academy 74 (Hailey Brown 18) - Southwest Academy 45 (Laurin Moro 11)
G2: King's Christian 52 (Lauren Boers 13) - Crestwood 44 (Shayean Day-Wilson 21)
G3: Bill Crothers Prep 62 (Ciante Downs 12) - Oakwood 23 (Courtni Martin 5)
G4: Lincoln Prep 59 (Kaillie Hall 13) - The Tech Black 51 (Ivana Twumasi 22)
G5: Humberview 51 (IsabellaBelvedere 16) - Pickering 47 (Brianna Breedy 29)
G6: Waterdown 49 (Rachael Benedetti 11) - JC Richardson 31 (Sierra Oliver 10)
G7: King's Christian 57 (Christina Morra 17) - St. Joseph's 41 (Paulla Weekes 16)
G8: TRC Academy 57 (Hailey Brown 21) - The Tech Grey 40 (Jada Nneji 9)
G9: Durham Elite 64 (Tiarra Davis 17) - Bill Crothers Prep 50 (Charlotte Clayton 12)
G10: Lincoln Prep 49 (Brooklyn Johnson 8) - Guelph Prep 12 (Mya Iriah 5)
Saturday October 29th
G11: Pickering 55 (Brianna Breedy 12) - St. John Paul II 26 (Chelsea Torregosa 7)
G12: Leacock 70 (Kiara Leveridge 32) - JC Richardson 50 (Kendra Oliver 15)
G13: St. Joseph's 56 (Paulla Weekes 20) - Crestwood Prep 38 (Shayean Day-Wilson 18)
G14: Durham Elite 64 (Tiarra Davis 14) - Oakwood 33 (Courtni Martin 9)
G15: The Tech Grey 60 (Janika Griffith-Wallace 14) - Southwest Academy 23 (Maggie Denys 12)
G16: The Tech Black 42 (Ivana Twumasi 14) - Guelph Prep 34 (Mya Iriah 14)
G17: Waterdown 44 (Beth Howlett 13) - Leacock 37 (Kiara Leveridge 20)
G18: Humberview 61 (Isabella Belvedere 24) - St. John Paul II 14 (Kayana Shad 6)
G19: Oakwood 42 (Shenel Davis 14) - Guelph 35 (Mackenzie Obermayer 6)
G20: Crestwood Prep 65 (Shayean Day-Wilson 15) - Southwest Academy 57 (Nathalie Martinez 15)
Platinum Division Quarter-finals:
G21: Lincoln Prep 44 (Lauren Rainford 12) - Bill Crothers Prep 34 (Emma McCamus 10)
G22: Durham Elite 63 (Shaina Pellington 12) - The Tech Black 25 (Kia Watt 11)
G23: TRC Academy 65 (Hailey Brown 16) - St. Joseph's 35 (Sydney Fearon 12)
G24: King's Chritian 46 (Laeticia Amihere 16) - The Tech Grey 37 (Jalisa Simon 14)
Sunday October 30th
Gold Division Semi-finals:
G25: Leacock 46 (Onika Leveridge & Kiara Leveridge 19) - Humberview 32 (Andrea Dodig 11)
G26: Pickering 40 (Brianna Breedy 15) - Waterdown 30 (Elise Euale 9)
Platinum Division Semi-finals:
G27: Durham Elite 52 (Julia Chadwick 13) - Lincoln Prep 45 (Hanna Hall 15)
G28: King's Christian 57 (Christina Morra 16) - TRC Academy 43 (Hailey Brown 18)
G29: JC Richardson 31 (Kendra Oliver 15) - St. John Paul II 23 (Serenity Worrell 7)
Gold Division Final: Pickering 55 (Brianna Breedy 17) - Leacock 34 (Kiara Leveridge 21)
Platinum Division Final: Durham Elite 73 (Shaina Pellington 17) - King's Christian 55 (Laeticia Amihere 14)
Platinum Tournament MVP: Shaina Pellington (Durham Elite)
Gold Tournament MVP: Brianna Breedy (Pickering)
Platinum Tournament All-Stars: Tiarra Davis (Durham Elite), Christina Morra (King's Christian), Laeticia Amihere (King's Christian), Aiden Rainford (Lincoln Prep), Hailey Brown (TRC Academy)
Last edited by HooptownGTA on Mon Nov 21, 2016 8:00 am; edited 16 times in total