DAY 1 THURSDAY FEBRUARY 2nd, 2017 @ David Suzuki S.S.
9:00am (Game 1)
St. Martin MUSTANGS 59 (Shaun Taylo 20, Marcus Monticciolo 14)
vs
Streetsville TIGERS 48 (Lucas Duncan 13, Nihant Nair 10, Cameron Hurst 10)
10:20am (Game 2)
Centre Dufferin ROYALS 38 (Jesse Sterling 11)
vs
Resurrection PHOENIX 70 (Eddie Omari 27, Demar Holness 19)
11:40am (Game 3)
Streetsville TIGERS 58 (Nihant Nair 15, Cameron Horst 16)
vs
Centre Dufferin ROYALS 41 (Brandon Powell 10)
1:00pm (Game 4)
St. Martin MUSTANGS 52 (Rasheed Weeks 12)
vs
Resurrection PHOENIX 47 (Eddie Omari 22, Demar Holness 14)
2:20pm (Game 5)
St. Paul WOLVERINES 26 (Devonte Woozencroft 12)
vs
David Suzuki GRIZZLIES 84 (Keshaun Rowe 18, Kareem Hodgson 21, Kameron David 13)
3:40pm (Game 6)
Nelson LORDS 67 (Stephen Proctor 20, Maksim Duric 11, Jared Currie 13)
vs
Waterdown WARRIORS 65 (Zach Hennessey 17, Michael Hennessey 17, Kyle Krist 12)
5:00pm (Game 7)
St. Paul WOLVERINES 48 (Devonte Woozencraft 27)
vs
Waterdown WARRIORS 78 (Zach Hennessey 13, Michael Hennessey 12, Brodie Mougenot 12, Kyle Krist 16)
6:20pm (Game 8,)
David Suzuki GRIZZLIES 85 (Kameron David 20, Kareem Hodgson 12, Dominique Dennis 21, Keshaun Rowe 14)
vs
Nelson LORDS 52 (Jared Curric 15, Marki Crkvenjas 22)
DAY 1 THURSDAY FEBRUARY 2nd, 2017 @ Louise Arbour S.S.
9:00am (Game 9)
Louise Arbour EAGLES 67 (Malcolm Liddel 22, Tajay Smith-Williams 25)
vs
Christ the King JAGUARS 75 (Paul Stasiulevicius 21, Johnny Vrdoljak 24, Parker Micucci 15)
10:20am (Game 10)
Bramalea BRONCOS 78 (Kaleb Deans 17, Shemar Nelson 39, Efosa Osaghae 10)
vs
Thomson C.I. TITANS 56 (Nathan Collins 27)
11:40am (Game 11)
Louise Arbour EAGLES 59 (Marquis Grant-Mentis 10, Tajay Smith-Williams 20, Ayaz Nasir 11)
vs
Thomson C.I. TITANS 62 (Nathan Collins 16)
1:00pm (Game 12)
Christ the King JAGUARS 70 (Paul Stasiulevicius 20, Johnny Vrdoljak 10, Parker Micucci 12)
vs
Bramalea BRONCOS 62 (Jaone Waltues 19, Shakur Seymour 11, Kaleb Deans 18)
2:20pm (Game 13)
Runnymede RAVENS 46 (Taye Bailey 13, Leroy Buckley 12)
vs
Glenforest GRYPHONS 56 (Aria Arian 16, Moody Qasim 26)
3:40pm (Game 14)
Georgetown REBELS 67 (Dominic Walker 23, Kyle Boorman 13)
vs
Assumption CRUSADERS 38 (Noah H 10)
5:00pm (Game 15)
Runnymede RAVENS 64 (Taye Bailey 17, Leroy Buckly 11, Sharmare Welcome 13)
vs
Assumption CRUSADERS 47 (Lord Antoh 16, Riley Barker 18)
6:20pm (Game 16)
Glenforest GRYPHONS 66 (Qalid Mohamed 14, Moody Qasim 34)
vs
Georgetown REBELS 57 (Dominic Walker 15, Kian Durno 10, Kyle Boorman 14)
DAY 2 FRIDAY FEBRUARY 3rd, 2017 (FRIENDLIES) @ David Suzuki S.S.
1:00pm (Game 17)
Centre Dufferin ROYALS 46 (Shomari Dacosta 10, Mitch Gardner 8 )
vs
Louise Arbour EAGLES 67 (Tajay Smith-Williams 11, Owen Shirley 11, Ayaz Nazir 14)
2:20pm (Game 18)
Resurrection PHOENIX 48 (Eddie Omari 15, Jaxon Matcheski 13, Demar Holness 15)
vs
Bramalea BRONCOS 55 (Shakur Seymour 17, Kaleb Deans 12)
3:40pm (Game 19)
St. Paul WOLVERINES 47 (Devonte Woozencroft 16, Devon Wilson 12)
vs
Assumption CRUSADERS 57 (Lord Antoh 19, Riley Barker 18, Noah Giglia 10)
5:00pm (Game 20)
Nelson LORDS 47 (Marko Crkvenjas 26)
vs
Georgetown REBELS 70 (Dominic Walker 15, Kyle Boorman 23)
DAY 3 SATURDAY FEBRUARY 4th, 2017 (PLAYOFFS) @ David Suzuki S.S.
9:00am (Game 21) CONSOLATION SEMI-FINALS
Streetsville TIGERS 40 (Prem Dhupar 17, Cameron Hurst 10)
vs
Waterdown WARRIORS 60 (Michael Hennessey 13, Kyle Krist 20)
10:20am (Game 22) CONSOLATION SEMI-FINALS
Thomson TITANS 64 (Ebenezer Teklezgi 11, Nathan Collins 9, De'Andre O'Connor 20)
vs
Runnymede RAVENS 41 (Leroy Buckley 10)
11:40am (Game 23) CHAMPIONSHIP SEMI-FINALS
St. Martin MUSTANGS 68 (Rasheed Weekes 38, Rahsean Neil-Simpson 11)
vs
David Suzuki GRIZZLIES 65 (Kameron David 19, Kareem Hodgson 11)
1:00pm (Game 24) CHAMPIONSHIP SEMI-FINALS
Christ the King JAGUARS 78 (Paul Stasiulevicius 16, Johnny Vrdoljak 27, Parker Micucci 18)
vs
Glenforest GRYPHONS 65 (Arian Aria 13, Moody Qasim 36)
2:20pm (Game 25) CONSOLATION CHAMPIONSHIP
Waterdown WARRIORS 84 (Zach Hennessey 17, Michael Hennessey 12, Kyle Krist 32)
vs (in OT)
Thomson TITANS 90 (Nathan Collins 34, Ebenezer Teklezgi 21, De'Andrea O'Connor 12)
3:40pm (Game 26) CALL OF THE WILD CHAMPIONSHIP
St. Martin MUSTANGS 59 (Rasheed Weekes 23, Kieran Barnes 14)
vs
Christ the King JAGUARS 51 (Jonny Vrdoljak 20, Tanner Ellis 13)
ALL STAR 2nd SECOND TEAM
Eddie Omari (Resurrection ) 21.3 ppg
Demar Holness (Resurrection) 16 ppg
Kaleb Deans (Bramalea) 15.6 ppg
Shemar Nelson (Bramalea) 17 ppg
Kameron David (David Suzuki) 17.3 ppg
Kyle Krist (Waterdown) 20 ppg
ALL STAR 1st SECOND TEAM
Moody Qasim (Glenforest) 31.3
Nathan Collins (Thomson) 25.6 ppg
Zach Hennessey (Waterdown) 15.6 ppg
Rasheed Weekes (St Martin) 18.75 ppg
Johnny Vrodoljak (Christ the King) 20.25 ppg
Paul Stasiulevicius (Christ the King) 16 ppg
9:00am (Game 1)
St. Martin MUSTANGS 59 (Shaun Taylo 20, Marcus Monticciolo 14)
vs
Streetsville TIGERS 48 (Lucas Duncan 13, Nihant Nair 10, Cameron Hurst 10)
10:20am (Game 2)
Centre Dufferin ROYALS 38 (Jesse Sterling 11)
vs
Resurrection PHOENIX 70 (Eddie Omari 27, Demar Holness 19)
11:40am (Game 3)
Streetsville TIGERS 58 (Nihant Nair 15, Cameron Horst 16)
vs
Centre Dufferin ROYALS 41 (Brandon Powell 10)
1:00pm (Game 4)
St. Martin MUSTANGS 52 (Rasheed Weeks 12)
vs
Resurrection PHOENIX 47 (Eddie Omari 22, Demar Holness 14)
2:20pm (Game 5)
St. Paul WOLVERINES 26 (Devonte Woozencroft 12)
vs
David Suzuki GRIZZLIES 84 (Keshaun Rowe 18, Kareem Hodgson 21, Kameron David 13)
3:40pm (Game 6)
Nelson LORDS 67 (Stephen Proctor 20, Maksim Duric 11, Jared Currie 13)
vs
Waterdown WARRIORS 65 (Zach Hennessey 17, Michael Hennessey 17, Kyle Krist 12)
5:00pm (Game 7)
St. Paul WOLVERINES 48 (Devonte Woozencraft 27)
vs
Waterdown WARRIORS 78 (Zach Hennessey 13, Michael Hennessey 12, Brodie Mougenot 12, Kyle Krist 16)
6:20pm (Game 8,)
David Suzuki GRIZZLIES 85 (Kameron David 20, Kareem Hodgson 12, Dominique Dennis 21, Keshaun Rowe 14)
vs
Nelson LORDS 52 (Jared Curric 15, Marki Crkvenjas 22)
DAY 1 THURSDAY FEBRUARY 2nd, 2017 @ Louise Arbour S.S.
9:00am (Game 9)
Louise Arbour EAGLES 67 (Malcolm Liddel 22, Tajay Smith-Williams 25)
vs
Christ the King JAGUARS 75 (Paul Stasiulevicius 21, Johnny Vrdoljak 24, Parker Micucci 15)
10:20am (Game 10)
Bramalea BRONCOS 78 (Kaleb Deans 17, Shemar Nelson 39, Efosa Osaghae 10)
vs
Thomson C.I. TITANS 56 (Nathan Collins 27)
11:40am (Game 11)
Louise Arbour EAGLES 59 (Marquis Grant-Mentis 10, Tajay Smith-Williams 20, Ayaz Nasir 11)
vs
Thomson C.I. TITANS 62 (Nathan Collins 16)
1:00pm (Game 12)
Christ the King JAGUARS 70 (Paul Stasiulevicius 20, Johnny Vrdoljak 10, Parker Micucci 12)
vs
Bramalea BRONCOS 62 (Jaone Waltues 19, Shakur Seymour 11, Kaleb Deans 18)
2:20pm (Game 13)
Runnymede RAVENS 46 (Taye Bailey 13, Leroy Buckley 12)
vs
Glenforest GRYPHONS 56 (Aria Arian 16, Moody Qasim 26)
3:40pm (Game 14)
Georgetown REBELS 67 (Dominic Walker 23, Kyle Boorman 13)
vs
Assumption CRUSADERS 38 (Noah H 10)
5:00pm (Game 15)
Runnymede RAVENS 64 (Taye Bailey 17, Leroy Buckly 11, Sharmare Welcome 13)
vs
Assumption CRUSADERS 47 (Lord Antoh 16, Riley Barker 18)
6:20pm (Game 16)
Glenforest GRYPHONS 66 (Qalid Mohamed 14, Moody Qasim 34)
vs
Georgetown REBELS 57 (Dominic Walker 15, Kian Durno 10, Kyle Boorman 14)
DAY 2 FRIDAY FEBRUARY 3rd, 2017 (FRIENDLIES) @ David Suzuki S.S.
1:00pm (Game 17)
Centre Dufferin ROYALS 46 (Shomari Dacosta 10, Mitch Gardner 8 )
vs
Louise Arbour EAGLES 67 (Tajay Smith-Williams 11, Owen Shirley 11, Ayaz Nazir 14)
2:20pm (Game 18)
Resurrection PHOENIX 48 (Eddie Omari 15, Jaxon Matcheski 13, Demar Holness 15)
vs
Bramalea BRONCOS 55 (Shakur Seymour 17, Kaleb Deans 12)
3:40pm (Game 19)
St. Paul WOLVERINES 47 (Devonte Woozencroft 16, Devon Wilson 12)
vs
Assumption CRUSADERS 57 (Lord Antoh 19, Riley Barker 18, Noah Giglia 10)
5:00pm (Game 20)
Nelson LORDS 47 (Marko Crkvenjas 26)
vs
Georgetown REBELS 70 (Dominic Walker 15, Kyle Boorman 23)
DAY 3 SATURDAY FEBRUARY 4th, 2017 (PLAYOFFS) @ David Suzuki S.S.
9:00am (Game 21) CONSOLATION SEMI-FINALS
Streetsville TIGERS 40 (Prem Dhupar 17, Cameron Hurst 10)
vs
Waterdown WARRIORS 60 (Michael Hennessey 13, Kyle Krist 20)
10:20am (Game 22) CONSOLATION SEMI-FINALS
Thomson TITANS 64 (Ebenezer Teklezgi 11, Nathan Collins 9, De'Andre O'Connor 20)
vs
Runnymede RAVENS 41 (Leroy Buckley 10)
11:40am (Game 23) CHAMPIONSHIP SEMI-FINALS
St. Martin MUSTANGS 68 (Rasheed Weekes 38, Rahsean Neil-Simpson 11)
vs
David Suzuki GRIZZLIES 65 (Kameron David 19, Kareem Hodgson 11)
1:00pm (Game 24) CHAMPIONSHIP SEMI-FINALS
Christ the King JAGUARS 78 (Paul Stasiulevicius 16, Johnny Vrdoljak 27, Parker Micucci 18)
vs
Glenforest GRYPHONS 65 (Arian Aria 13, Moody Qasim 36)
2:20pm (Game 25) CONSOLATION CHAMPIONSHIP
Waterdown WARRIORS 84 (Zach Hennessey 17, Michael Hennessey 12, Kyle Krist 32)
vs (in OT)
Thomson TITANS 90 (Nathan Collins 34, Ebenezer Teklezgi 21, De'Andrea O'Connor 12)
3:40pm (Game 26) CALL OF THE WILD CHAMPIONSHIP
St. Martin MUSTANGS 59 (Rasheed Weekes 23, Kieran Barnes 14)
vs
Christ the King JAGUARS 51 (Jonny Vrdoljak 20, Tanner Ellis 13)
ALL STAR 2nd SECOND TEAM
Eddie Omari (Resurrection ) 21.3 ppg
Demar Holness (Resurrection) 16 ppg
Kaleb Deans (Bramalea) 15.6 ppg
Shemar Nelson (Bramalea) 17 ppg
Kameron David (David Suzuki) 17.3 ppg
Kyle Krist (Waterdown) 20 ppg
ALL STAR 1st SECOND TEAM
Moody Qasim (Glenforest) 31.3
Nathan Collins (Thomson) 25.6 ppg
Zach Hennessey (Waterdown) 15.6 ppg
Rasheed Weekes (St Martin) 18.75 ppg
Johnny Vrodoljak (Christ the King) 20.25 ppg
Paul Stasiulevicius (Christ the King) 16 ppg
Last edited by Grizzlies Coach on Sat Feb 04, 2017 9:07 pm; edited 35 times in total