The 2010 edition of the Greater Toronto Area Tournament of Champions - Girls' Tournament will take place Tuesday, April 13 in the HoopDome basketball facility at Downsview Park.
Confirmed teams:
GIRLS’ POOLS
Pool A
Williams Parkway M.S. (Brampton)
St. Wilfird C.S. (North York)
St. Anthony Daniel CES (Pickering)
St. Matthew CES (Unionville)
Pool B
Glenview P.S. (North York)
Frenchman’s Bay (Pickering)
Erin Centre M.S. (Mississauga)
Notre Dame CES (Newmarket)
POOL ROUND ROBIN
Court#1
09:30am Williams Parkway v. St. Matthew C.S.
10:45am St. Anthony Daniel v. Williams Parkway
12:00pm Williams Parkway v. St. Wilfrid C.S.
Court #2
09:30am Glenview P.S. v. Notre Dame CES
10:45am Erin Centre v. Glenview P.S.
12:00pm Glenview P.S. v. Frenchman’s Bay
Court # 3
09:30am Frenchman’s Bay P.S. v. Erin Centre
10:45am Notre Dame CES v. Frenchman’s Bay
12:00pm Erin Centre v. Notre Dame CES
Court #4
09:30am St. Wilfrid C.S. v. St. Anthony Daniel
10:45am St. Matthew CES v. St. Wilfrid C.S.
12:00pm St. Anthony Daniel v. St. Matthew CES
SEMI-FINALS
02:00 pm Court # 1 Pool A 1st vs. Pool B 2nd (Semi-final Game #1)
02:00 pm Court # 2 Pool B 1st vs. Pool A 2nd (Semi-final Game #2)
CHAMPIONSHIP GAME
3:30 pm Court # 1 Gold Medal Game: Semi-Final Winner vs. Semi-Final Winner
Confirmed teams:
GIRLS’ POOLS
Pool A
Williams Parkway M.S. (Brampton)
St. Wilfird C.S. (North York)
St. Anthony Daniel CES (Pickering)
St. Matthew CES (Unionville)
Pool B
Glenview P.S. (North York)
Frenchman’s Bay (Pickering)
Erin Centre M.S. (Mississauga)
Notre Dame CES (Newmarket)
POOL ROUND ROBIN
Court#1
09:30am Williams Parkway v. St. Matthew C.S.
10:45am St. Anthony Daniel v. Williams Parkway
12:00pm Williams Parkway v. St. Wilfrid C.S.
Court #2
09:30am Glenview P.S. v. Notre Dame CES
10:45am Erin Centre v. Glenview P.S.
12:00pm Glenview P.S. v. Frenchman’s Bay
Court # 3
09:30am Frenchman’s Bay P.S. v. Erin Centre
10:45am Notre Dame CES v. Frenchman’s Bay
12:00pm Erin Centre v. Notre Dame CES
Court #4
09:30am St. Wilfrid C.S. v. St. Anthony Daniel
10:45am St. Matthew CES v. St. Wilfrid C.S.
12:00pm St. Anthony Daniel v. St. Matthew CES
SEMI-FINALS
02:00 pm Court # 1 Pool A 1st vs. Pool B 2nd (Semi-final Game #1)
02:00 pm Court # 2 Pool B 1st vs. Pool A 2nd (Semi-final Game #2)
CHAMPIONSHIP GAME
3:30 pm Court # 1 Gold Medal Game: Semi-Final Winner vs. Semi-Final Winner
Last edited by Event Organizer on Wed Apr 14, 2010 1:51 am; edited 1 time in total