FRIDAY @ Woodbridge College
ROUND OF 16
(1) 10:00am: Newbold Basketball Academy 70 vs Alexander Mackenzie 51
(2) 11:15am: Upper Canada College 58 vs St. Augustine (YRAA) 70
(3) 12:30pm: Heart Lake 63 (Micah Davis 18) vs Markville 48 (Ajay Maharaj 13)
(4) 1:45pm: J. Clark Richardson 73 (Jayden Lee Ann, Shak Johnson 10) vs Woodbridge College 26 (Freddy Martello 9)
CHAMPIONSHIP QUARTER-FINALS
(9) 3:00pm: Newbold Basketball Academy 71 (Hugh Burke 16) vs St. Augustine (YRAA) 63 (Anthony Ahwai-Chang 39)
CONSOLATION QUARTER-FINALS
(10) 4:20: Alexander Mackenzie 42 (Greg Aneziris 25) vs Upper Canada College 54 (Charlie Gage 14)
CHAMPIONSHIP QUARTER-FINALS
(11) 5:40pm: Heart Lake 48 (J.Harper 21) vs J. Clark Richardson 72 (Charlton Rose 25)
CONSOLATION QUARTER-FINALS
(12) 7:00pm: Markville 87 (D. Corviga 26) vs Woodbridge College 77 (Freddy Martello 27, Sangeev Ravindran 24)
FRIDAY @ Maple
ROUND OF 16
(5) 10:00am: O' Gorman (Timmins) 38 (Parker Gilbert 13) vs Stephen Lewis 32 (Irwin Shem-Tov 10)
(6) 11:15am: Orilla 56 (Ryan Heim 14) vs Maple 41 (Faraz Butt 21)
(7) 12:30pm: La Salle (Kingston) 71 (Luke Syllas 41) vs Thornlea 42 (Dominic Mudahy 14)
(8) 1:45pm: Donald A. Wilison 67 (T'sehai Wilson 18) vs Middlefield 75 (Kazim Raza 30)
CHAMPIONSHIP QUARTER-FINALS
(13) 3:00pm: O' Gorman (Timmins) 46 (Parker Gilbert 22) vs Orilla 51 (Ryan Heim, Garret van Amelsvoort 14)
CONSOLATION QUARTER-FINALS
(14) 4:20pm: Stephen Lewis 65 (Irwin Shem-Tov 14) vs Maple 49 (Faraz Butt 17)
CHAMPIONSHIP QUARTER-FINALS
(15) 5:40pm: La Salle (Kingston) 57 (Luke Syllas 26) vs Middlefield 59 (Danial Ahmed 17)
CONSOLATION QUARTER-FINALS
(16) 7:00pm: Thornlea 73 (Josiah French 17) vs Donald A. Wilson 71 (Dallas McIntosh 20)
SATURDAY @ Maple
CONSOLATION SEMI-FINALS
(18) 9:00am: Upper Canada College 36 (Troy Boydell 9) vs Thornlea 59 (Dominic Mudahy 19)
(20) 10:30am: Markville 62 (Justin Quan 16) vs Stephen Lewis 82 (Michael Chobotaru 22)
FRIENDLY GAMES
(22) 12:00pm: Alexander Mackenzie 62 (Greg Aneziris 25) vs Donald A. Wilison 66 (Malik Pink 25)
(24) 1:30pm: Woodbridge College 64 (Freddy Martello 25) vs Maple 52 (Jermaine Bird 17)
CONSOLATION FINAL
(26) 3:00pm: Thornlea 63 (Dominic Mudahy 21) vs Stephen Lewis 53 (Sotir Gjoshe 15)
SATURDAY @ Woodbridge College
CHAMPIONSHIP SEMI-FINALS
(17) 9:00am: Newbold Basketball Academy 58 (Troy Petty, Jaelen Bartlette 13) vs Middlefield 74 (Kazim Raza 22)
(19) 10:30am: J. Clark Richardson 47 (Myles Mkhonza 14) vs Orilla 52 (Ryan Heim, Garret van Amelsvoort 15)
FRIENDLY GAMES
(21) 12:00pm: St. Augustine 32 (Anthony Ahwai-Chang 15)
vs O' Gorman (Timmins) 34 (Parker Gilbert 15)
(23) 1:30pm: Heart Lake 47 (Shermar Brissett 13) vs La Salle (Kingston) 61 (Luke Syllas 24)
BRONZE FINAL
(25) 3:00pm: Newbold Basketball Academy 51 (Dwight Russel 14) vs J. Clark Richardson 71 (Tyrell Taylor 22)
CHAMPIONSHIP FINAL
(27) 4:30pm: Middlefield 57 (Kazim Raza 25)
vs Orilla 59 (Garret van Amelsvoort 23) OT
ROUND OF 16
(1) 10:00am: Newbold Basketball Academy 70 vs Alexander Mackenzie 51
(2) 11:15am: Upper Canada College 58 vs St. Augustine (YRAA) 70
(3) 12:30pm: Heart Lake 63 (Micah Davis 18) vs Markville 48 (Ajay Maharaj 13)
(4) 1:45pm: J. Clark Richardson 73 (Jayden Lee Ann, Shak Johnson 10) vs Woodbridge College 26 (Freddy Martello 9)
CHAMPIONSHIP QUARTER-FINALS
(9) 3:00pm: Newbold Basketball Academy 71 (Hugh Burke 16) vs St. Augustine (YRAA) 63 (Anthony Ahwai-Chang 39)
CONSOLATION QUARTER-FINALS
(10) 4:20: Alexander Mackenzie 42 (Greg Aneziris 25) vs Upper Canada College 54 (Charlie Gage 14)
CHAMPIONSHIP QUARTER-FINALS
(11) 5:40pm: Heart Lake 48 (J.Harper 21) vs J. Clark Richardson 72 (Charlton Rose 25)
CONSOLATION QUARTER-FINALS
(12) 7:00pm: Markville 87 (D. Corviga 26) vs Woodbridge College 77 (Freddy Martello 27, Sangeev Ravindran 24)
FRIDAY @ Maple
ROUND OF 16
(5) 10:00am: O' Gorman (Timmins) 38 (Parker Gilbert 13) vs Stephen Lewis 32 (Irwin Shem-Tov 10)
(6) 11:15am: Orilla 56 (Ryan Heim 14) vs Maple 41 (Faraz Butt 21)
(7) 12:30pm: La Salle (Kingston) 71 (Luke Syllas 41) vs Thornlea 42 (Dominic Mudahy 14)
(8) 1:45pm: Donald A. Wilison 67 (T'sehai Wilson 18) vs Middlefield 75 (Kazim Raza 30)
CHAMPIONSHIP QUARTER-FINALS
(13) 3:00pm: O' Gorman (Timmins) 46 (Parker Gilbert 22) vs Orilla 51 (Ryan Heim, Garret van Amelsvoort 14)
CONSOLATION QUARTER-FINALS
(14) 4:20pm: Stephen Lewis 65 (Irwin Shem-Tov 14) vs Maple 49 (Faraz Butt 17)
CHAMPIONSHIP QUARTER-FINALS
(15) 5:40pm: La Salle (Kingston) 57 (Luke Syllas 26) vs Middlefield 59 (Danial Ahmed 17)
CONSOLATION QUARTER-FINALS
(16) 7:00pm: Thornlea 73 (Josiah French 17) vs Donald A. Wilson 71 (Dallas McIntosh 20)
SATURDAY @ Maple
CONSOLATION SEMI-FINALS
(18) 9:00am: Upper Canada College 36 (Troy Boydell 9) vs Thornlea 59 (Dominic Mudahy 19)
(20) 10:30am: Markville 62 (Justin Quan 16) vs Stephen Lewis 82 (Michael Chobotaru 22)
FRIENDLY GAMES
(22) 12:00pm: Alexander Mackenzie 62 (Greg Aneziris 25) vs Donald A. Wilison 66 (Malik Pink 25)
(24) 1:30pm: Woodbridge College 64 (Freddy Martello 25) vs Maple 52 (Jermaine Bird 17)
CONSOLATION FINAL
(26) 3:00pm: Thornlea 63 (Dominic Mudahy 21) vs Stephen Lewis 53 (Sotir Gjoshe 15)
SATURDAY @ Woodbridge College
CHAMPIONSHIP SEMI-FINALS
(17) 9:00am: Newbold Basketball Academy 58 (Troy Petty, Jaelen Bartlette 13) vs Middlefield 74 (Kazim Raza 22)
(19) 10:30am: J. Clark Richardson 47 (Myles Mkhonza 14) vs Orilla 52 (Ryan Heim, Garret van Amelsvoort 15)
FRIENDLY GAMES
(21) 12:00pm: St. Augustine 32 (Anthony Ahwai-Chang 15)
vs O' Gorman (Timmins) 34 (Parker Gilbert 15)
(23) 1:30pm: Heart Lake 47 (Shermar Brissett 13) vs La Salle (Kingston) 61 (Luke Syllas 24)
BRONZE FINAL
(25) 3:00pm: Newbold Basketball Academy 51 (Dwight Russel 14) vs J. Clark Richardson 71 (Tyrell Taylor 22)
CHAMPIONSHIP FINAL
(27) 4:30pm: Middlefield 57 (Kazim Raza 25)
vs Orilla 59 (Garret van Amelsvoort 23) OT
Last edited by Coach Osmond on Thu Feb 14, 2019 4:58 pm; edited 14 times in total