2012 Central Peel "Griffins Classic" Senior Boys Tournament Draw
Pool - A
Central Peel
John Cabot
Iona Catholic
Pool - B
Loyola
Etobicoke
Notre Dame
Pool - C
Heart Lake
Lincoln
PAS-North
Pool - D
Lorne Park
Applewood
Bramalea
Pool Play – Friday, December 7, 2012
Game 1 - 9:00 AM - Central Peel vs. John Cabot
Game 2 - 10:00 AM – Etobicoke vs. Notre Dame
Game 3 – 11:00 AM – John Cabot vs. Iona Catholic
Game 4 – 12:00 PM – Loyola vs. Etobicoke
Game 5 – 1:00 PM – Central Peel vs. Iona Catholic
Game 6 – 2:00 PM – Loyola vs. Notre Dame
Game 7 – 3:00 AM – PAS-North vs. Heart Lake
Game 8 – 4:00 AM – Applewood vs. Lorne Park
Game 9 – 5:00 PM – Heart Lake vs. Lincoln
Game 10 - 6:00 PM – Lorne Park vs. Bramalea
Game 11 - 7:00 PM – PAS-North vs. Lincoln
Game 12 - 8:00 PM – Applewood vs. Bramalea
Final Games - Saturday, December 8, 2012
Friendly Games
Game 13 – 9:00 AM – 3rd Place Pool A vs. 3rd Place Pool B
Game 14 – 10:00 AM – 3rd Place Pool C vs. 3rd Place Pool D
Championship Semi-Finals
Game 15 – 11:00 AM – 1st Place Pool A vs. 1st Place Pool B
Game 16 – 12:00 PM – 1st Place Pool C vs. 1st Place Pool D
Consolation Semi-Finals
Game 17 – 1:00 PM – 2nd Place Pool A vs. 2nd Place Pool B
Game 18 – 2:00 PM – 2nd Place Pool C vs. 2nd Place Pool D
Consolation Final
Game 19 – 3:00 PM – Game 17 Winner vs. Game 18 Winner
Championship Final
Game 20 – 4:00 PM – Game 15 Winner vs. Game 16 Winner
Championship and Finalists Medal presentation (10 minutes)
Pool - A
Central Peel
John Cabot
Iona Catholic
Pool - B
Loyola
Etobicoke
Notre Dame
Pool - C
Heart Lake
Lincoln
PAS-North
Pool - D
Lorne Park
Applewood
Bramalea
Pool Play – Friday, December 7, 2012
Game 1 - 9:00 AM - Central Peel vs. John Cabot
Game 2 - 10:00 AM – Etobicoke vs. Notre Dame
Game 3 – 11:00 AM – John Cabot vs. Iona Catholic
Game 4 – 12:00 PM – Loyola vs. Etobicoke
Game 5 – 1:00 PM – Central Peel vs. Iona Catholic
Game 6 – 2:00 PM – Loyola vs. Notre Dame
Game 7 – 3:00 AM – PAS-North vs. Heart Lake
Game 8 – 4:00 AM – Applewood vs. Lorne Park
Game 9 – 5:00 PM – Heart Lake vs. Lincoln
Game 10 - 6:00 PM – Lorne Park vs. Bramalea
Game 11 - 7:00 PM – PAS-North vs. Lincoln
Game 12 - 8:00 PM – Applewood vs. Bramalea
Final Games - Saturday, December 8, 2012
Friendly Games
Game 13 – 9:00 AM – 3rd Place Pool A vs. 3rd Place Pool B
Game 14 – 10:00 AM – 3rd Place Pool C vs. 3rd Place Pool D
Championship Semi-Finals
Game 15 – 11:00 AM – 1st Place Pool A vs. 1st Place Pool B
Game 16 – 12:00 PM – 1st Place Pool C vs. 1st Place Pool D
Consolation Semi-Finals
Game 17 – 1:00 PM – 2nd Place Pool A vs. 2nd Place Pool B
Game 18 – 2:00 PM – 2nd Place Pool C vs. 2nd Place Pool D
Consolation Final
Game 19 – 3:00 PM – Game 17 Winner vs. Game 18 Winner
Championship Final
Game 20 – 4:00 PM – Game 15 Winner vs. Game 16 Winner
Championship and Finalists Medal presentation (10 minutes)