3-0 St. Francis Xavier: SFX - Peel Central
2-1 Pope John Paul II: PJP - Toronto Catholic East
1-2 Emery: EME - Toronto North
0-3 St. Joseph: SJ - Stormont-Dundas & Glengarry (Cornwall)
GROUP B
3-0 Father Henry Carr: FHC - Toronto Catholic West
2-1 Father Goetz: GOE - Peel South
1-2 Downsview: DOW - Toronto North
0-3 Holy Cross: HCR - Kingston Area SSAA
GROUP C
3-0 St. Marguerite d'Youville: DYO - Peel North
2-1 Notre Dame: ND - SOSSA Zone 3 (Welland)
1-2 Our Lady of Mount Carmel: OLMC - Peel Central
0-3 West Humber: WHU - Toronto West
GROUP D
3-0 St.Edmund Campion: CAM - Peel Central
2-1 Martingrove: MAR - Toronto West
1-2 J. Clarke Richardson: JCR - Durham AAAA
0-3 Ascension: ASC - Peel North
====MONDAY, December 15====
Games @ SFX
Henry Carr 78 (Theon Reefer 25) - Father Goetz 52 (Allan Anderson 17)
Pope John Paul II 56 (Tyrone Palmer 16) - Emery 54 (Anthoney Ottley 20) in O/T
Downsview 68 (Jermar Jameson 21) - Holy Cross (Kingston) 58 (Greg Faulkner 26)
St. Francis Xavier 58 (Aaron Mullings 15) - St. Joseph (Cornwall) 33 (Jordan McAllister 18 )
Games @ Carmel
Campion 70 (Byron Trench 29) - Martingrove 50 (Justin Bakuteka 14)
J. Clarke Richardson 74 (Justin Jarrett 22) - Ascension 62 (Bikram Gill 20)
d'Youville 43 (Kemeish Edwards 13) - Notre Dame (Welland) 29 (Cedric Kasongo 10)
Mount Carmel 77 (Ese Majure-Asufo 21) - West Humber 65 (Mark Brown 17)
====TUESDAY, December 16====
Please note different game times at SFX and OLMC
Games @ SFX
Father Goetz 87 (Jahlaine Reid 20) - Downsview 61 (Fabian Peddie 19)
Henry Carr 72 (Josh Ogden 13) - Holy Cross (Kingston) 46 (Greg Faulkner 15)
Pope John Paul II 54 (Negus Webster 12) - St. Joseph (Cornwall) 45 (Ricky Parisien 17)
St. Francis Xavier 68 (Matthew Thomas & Andrew Delinac 11) - Emery 45 (Michael Obeng 11)
Father Goetz 65 (Nazareth Long 25) - Holy Cross (Kingston) 38 (Greg Faulkner 10)
Henry Carr 94 (Theon Reefer 16) - Downsview 68 (Jermar Jamieson 25)
Emery 48 (Anthony Ottley 17) - St. Joseph (Cornwall) 21 (Jordan McAllister & Ricky Parisien 6)
St. Francis Xavier 68 (Aaron Mullings 17) - Pope John Paul II 55 (Aaron McCowan 14)
Games @ Carmel
Campion 70 (Byron Trench 18 ) - Ascension 50 (Brian Rouse 10)
Martingove 66 (Matthew Wright 20) - J. Clarke Richardson 64 (Leon Alexander 16)
d'Youville 69 (Rainier Croft 17) - West Humber 37 (Mark Brown 19)
Notre Dame (Welland) 47 (Anto Raic 21) - Mount Carmel 36 (Kelvin Muamba 10)
Martingrove 70 (Justin Bakuteka 21) - Ascension 60 (Bikram Gill 21)
Campion 65 (Byron Trench 16) - J. Clarke Richardson 54 (Justin Jarret 15)
Notre Dame (Welland) 78 (Jonathon Mataya 17) - West Humber 47 (Mark Brown 19)
d'Youville 60 (Rainier Croft 16) - Mount Carmel 51 (Brynn Baugh & Jahmari Bennet 13)
====WEDNESDAY, December 17====
All games @ SFX
Consolation Semi-Final #1: Father Goetz 74 (Ulysses Mendoza 21) - Martingrove 62 (Matthew Wright 22)
Consolation Semi-Final #2: Notre Dame (Welland) 62 (Cedric Kasongo 17) - Poep John Paul II 55 (Dimitri Sanderson 15)
Championship Semi-Final #1: d'Youville 53 (Kemeish Edwards 18 ) - St. Francis Xavier 33 (Aaron Mullings 10)
Championship Semi-Final #2: Henry Carr 65 (Josh Ogden 13) - Campion 58 (Byron Trench 22)
Consolation Final: Notre Dame (Welland) 52 (Johnathan Mataya 22) - Father Goetz 40 (Nazareth Long 10)
Bronze Medal Final: Campion 68 (Tychon Carter 26) - St. Francis Xavier 61 (Matthew Thomas 17) in O/T
Gold Medal Final: Henry Carr 63 (Josh Ogden 20) - d'Youville 57 (Kemeish Edwards 19)
==TOURNAMENT MVP==
Josh Ogden (Henry Carr)
==All Star Team==
Sean Giscombe (Henry Carr)
Akeem Gardner (D'Youville)
Kameish Edwards (D'Youville)
Byron Trench (Campion)
Matthew Thomas (Xavier)
Last edited by Xavier Rimrocker on Wed Dec 17, 2008 10:05 pm; edited 26 times in total