Tournament Schedule
Pool A Pool B
Westview Centennial John F Ross
Central Toronto Academy Bishop Morocco
Brebeuf Father Goetz
December 15th, 2017
Location: Casa Loma Campus
12:00 pm Brebeuf 50 vs Central Toronto Academy 65
1:30 pm John F Ross 63 vs Bishop Morooco 50
3:00 pm Central Toronto Academy 76 vs Westiview Centennial 74
4:30 pm Father Goetz 76 vs John F Ross 58
6:00 pm Westview Centennial 94 vs Brebeuf 60
7:30 pm Bishop Morocco vs Father Goetz
Pool C Pool D
Silverthorn J Clarke Richardson
Bloor Collegiate Thornlea
George Vanier Humberside
December 15th, 2017
Locastion: St. James Campus
10:00 am Bloor Collegiate 64 vs Silverthorn 70
11:30 am Thornlea 69 vs Humberside 26
1:00 pm Silverthorn 81 vs George Vanier 42
2:30 pm J Clarke Richardson 62 vs Thornlea 57
4:00 pm George Vanier 49 vs Bloor 59
5:30 pm Humberside 27 vs J Clarke Richardson 69
December 16th, 2017
Location: Casa Loma Campus
10:00 am Central Toronto 75 vs Bloor 52
11:30 am Quarter-final #2 Goetz vs Thornlea
1:00 pm Quarter-final #3 Silverthorn vs Westview
2:30 pm J Clarke Richardson 71 vs JF Ross 36
4:00 pm Friendly - 3rd Pool A vs 3rd Pool C
5:30 pm Friendly - 3rd Pool B vs 3rd Pool D
7:00 pm Semi-Final #1 Winner QF#! vs Winner QF#2
8:30 pm Semi-Final #2 Westview 85 vs J Clarke Richardson 73
December 17th, 2017
Location: Casa Loma Campus
10:00 am Bronze Medal Game Loser SF#! vs Loser SF#2
12:00 pm Gold Medal Game Winner SF#! vs Winner SF#@
Pool A Pool B
Westview Centennial John F Ross
Central Toronto Academy Bishop Morocco
Brebeuf Father Goetz
December 15th, 2017
Location: Casa Loma Campus
12:00 pm Brebeuf 50 vs Central Toronto Academy 65
1:30 pm John F Ross 63 vs Bishop Morooco 50
3:00 pm Central Toronto Academy 76 vs Westiview Centennial 74
4:30 pm Father Goetz 76 vs John F Ross 58
6:00 pm Westview Centennial 94 vs Brebeuf 60
7:30 pm Bishop Morocco vs Father Goetz
Pool C Pool D
Silverthorn J Clarke Richardson
Bloor Collegiate Thornlea
George Vanier Humberside
December 15th, 2017
Locastion: St. James Campus
10:00 am Bloor Collegiate 64 vs Silverthorn 70
11:30 am Thornlea 69 vs Humberside 26
1:00 pm Silverthorn 81 vs George Vanier 42
2:30 pm J Clarke Richardson 62 vs Thornlea 57
4:00 pm George Vanier 49 vs Bloor 59
5:30 pm Humberside 27 vs J Clarke Richardson 69
December 16th, 2017
Location: Casa Loma Campus
10:00 am Central Toronto 75 vs Bloor 52
11:30 am Quarter-final #2 Goetz vs Thornlea
1:00 pm Quarter-final #3 Silverthorn vs Westview
2:30 pm J Clarke Richardson 71 vs JF Ross 36
4:00 pm Friendly - 3rd Pool A vs 3rd Pool C
5:30 pm Friendly - 3rd Pool B vs 3rd Pool D
7:00 pm Semi-Final #1 Winner QF#! vs Winner QF#2
8:30 pm Semi-Final #2 Westview 85 vs J Clarke Richardson 73
December 17th, 2017
Location: Casa Loma Campus
10:00 am Bronze Medal Game Loser SF#! vs Loser SF#2
12:00 pm Gold Medal Game Winner SF#! vs Winner SF#@