Boys Gr. 8 Division A Schedule
Group 1
Bolton C. Falby PS
Don Mills MS - "A"
Boys Leadership Academy
Holy Cross CES
Valley Park MS
Group 2
Crawford Adventist
Don Mills MS - "B"
Greensborough PS
Rockcliffe
Westwood MS
Tuesday, January 19, 2016
HOME is the first team listed.
Court 1
09:30 am 35 Bolton C. Falby PS vs Don Mills MS - "A" 15
10:30 am 24 Valley Park MS vs Bolton C. Falby PS 41
11:30 am 15 Holy Cross CES vs Valley Park MS 43
12:30 pm NO GAMES on Court
01:30 pm 47 Boys Leadership Academy vs Valley Park MS 44
02:30 pm 40 Bolton C. Falby PS vs Holy Cross CES 20
Court 2
09:30 am 42 Boys Leadership Academy vs Holy Cross CES 13
10:30 am 22 Don Mills MS - "A" vs Boys Leadership Academy 46
11:30 am NO GAMES on Court
12:30 pm 45 Bolton C. Falby PS vs Boys Leadership Academy 33
01:30 pm 37 Don Mills MS - "A" vs Holy Cross CES 41
02:30 pm 22 Don Mills MS - "A" vs Valley Park MS 30
Court 3
09:30 am 31 Crawford Adventist vs Don Mills MS - "B" 19
10:30 am 26 Westwood MS vs Crawford Adventist 27
11:30 am 17 Rockcliffe vs Westwood MS 38
12:30 pm NO GAMES on Court
01:30 pm 44 Greensborough PS vs Westwood MS 41
02:30 pm 49 Crawford Adventist vs Rockcliffe 20
Court 4
09:30 am 55 Greensborough PS vs Rockcliffe 13
10:30 am 30 Don Mills MS - "B" vs Greensborough PS 44
11:30 am NO GAMES on Court
12:30 pm 34 Crawford Adventist vs Greensborough PS 50
01:30 pm 48 Don Mills MS - "B" vs Rockcliffe 13
02:30 pm 39 Westwood MS vs Don Mills MS - "B" 21
PLAYOFF ROUND
CONSOLATION
Court 1
03:45 pm 40 Boys Leadership Academy vs Crawford Adventist Academy 31
CHAMPIONSHIP
Court 2
03:45 pm 48 Bolton C. Falby vs Greensborough PS 50
Past Champions of Boys 8 Division A
2016 Champions - Greensborough -
2016 Finalists - Bolton C. Falby -
2015 Champions - Our Lady of Lourdes CES - Toronto
2015 Finalists - Valley Park MS - East York
2014 Champions - R.H. Lagerquist Sr. PS - Brampton
2014 Finalists - Our Lady Of Lourdes CES - Toronto
2013 - No Tournament
2012 Champions Group 1 - Saint John Vianney CES - Etobicoke
2012 Finalists Group 1- Our Lady of Lourdes CES - Toronto
2012 Champions Group 2 - Parkland PS - Markham
2012 Finalists Group 2 - Westwood MS - East York
2011 Champions Group 1 - Lawrence Heights MS PS - North York
2011 Finalists Group 1 - St. Dominic Savio CES - Scarborough
2011 Champions Group 2 - C. R. Marchant MS - Toronto
2011 Finalists Group 2 - Cardinal Newman CES - Brampton
Group 1
Bolton C. Falby PS
Don Mills MS - "A"
Boys Leadership Academy
Holy Cross CES
Valley Park MS
Group 2
Crawford Adventist
Don Mills MS - "B"
Greensborough PS
Rockcliffe
Westwood MS
Tuesday, January 19, 2016
HOME is the first team listed.
Court 1
09:30 am 35 Bolton C. Falby PS vs Don Mills MS - "A" 15
10:30 am 24 Valley Park MS vs Bolton C. Falby PS 41
11:30 am 15 Holy Cross CES vs Valley Park MS 43
12:30 pm NO GAMES on Court
01:30 pm 47 Boys Leadership Academy vs Valley Park MS 44
02:30 pm 40 Bolton C. Falby PS vs Holy Cross CES 20
Court 2
09:30 am 42 Boys Leadership Academy vs Holy Cross CES 13
10:30 am 22 Don Mills MS - "A" vs Boys Leadership Academy 46
11:30 am NO GAMES on Court
12:30 pm 45 Bolton C. Falby PS vs Boys Leadership Academy 33
01:30 pm 37 Don Mills MS - "A" vs Holy Cross CES 41
02:30 pm 22 Don Mills MS - "A" vs Valley Park MS 30
Court 3
09:30 am 31 Crawford Adventist vs Don Mills MS - "B" 19
10:30 am 26 Westwood MS vs Crawford Adventist 27
11:30 am 17 Rockcliffe vs Westwood MS 38
12:30 pm NO GAMES on Court
01:30 pm 44 Greensborough PS vs Westwood MS 41
02:30 pm 49 Crawford Adventist vs Rockcliffe 20
Court 4
09:30 am 55 Greensborough PS vs Rockcliffe 13
10:30 am 30 Don Mills MS - "B" vs Greensborough PS 44
11:30 am NO GAMES on Court
12:30 pm 34 Crawford Adventist vs Greensborough PS 50
01:30 pm 48 Don Mills MS - "B" vs Rockcliffe 13
02:30 pm 39 Westwood MS vs Don Mills MS - "B" 21
PLAYOFF ROUND
CONSOLATION
Court 1
03:45 pm 40 Boys Leadership Academy vs Crawford Adventist Academy 31
CHAMPIONSHIP
Court 2
03:45 pm 48 Bolton C. Falby vs Greensborough PS 50
Past Champions of Boys 8 Division A
2016 Champions - Greensborough -
2016 Finalists - Bolton C. Falby -
2015 Champions - Our Lady of Lourdes CES - Toronto
2015 Finalists - Valley Park MS - East York
2014 Champions - R.H. Lagerquist Sr. PS - Brampton
2014 Finalists - Our Lady Of Lourdes CES - Toronto
2013 - No Tournament
2012 Champions Group 1 - Saint John Vianney CES - Etobicoke
2012 Finalists Group 1- Our Lady of Lourdes CES - Toronto
2012 Champions Group 2 - Parkland PS - Markham
2012 Finalists Group 2 - Westwood MS - East York
2011 Champions Group 1 - Lawrence Heights MS PS - North York
2011 Finalists Group 1 - St. Dominic Savio CES - Scarborough
2011 Champions Group 2 - C. R. Marchant MS - Toronto
2011 Finalists Group 2 - Cardinal Newman CES - Brampton